تابلوسازی رضا
جامعه

چراغ‌های دانشکده پرستاری بعد از ۳ دهه روشن شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی زریان( به نقل از  هاژه)، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از تزریق ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های درمانی شهرستامن مهاباد خبر داد.
بعد از ۳ دهه بلاتکلیفی و چندین تغییر و تحول، پیشرفت فیزیکی ساختمان نیمه‌کاره دانشکده پرستاری مهاباد به بیش از ۹۵ درصد رسیده و چند شبی است که چراغ‌های این ساختمان روشن شده که حاکی از تکمیل شدن آن است.
چند سالی است که کاربری این ساختمان تغییرنکرده، اما بدهی به پیمانکار و عدم تزریق اعتبارات، مانع از تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن آن شده، در تازه ترین اقدام نماینده مردم مهاباد از تزریق اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای رفع نواقص و تکمیل پروژه خبر داده است.

جلال محمودزاده در این خصوص در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبال طرح ۱۰ سوال و استیضاح وزیر بهداشت به مجلس مبنی عدم توجه به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان، نشستی به همین منظور با مسوولان رده بالای کشوری در حوزه درمان و پزشکی برگزار گردید.

وی افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان ازجمله بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی، دانشکده پرستاری و تجهیز بیمارستان مهاباد جذب شده است.

محمودزاده تصریح کرد: از این میزان اعتبار، ۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل دانشکده پرستاری، ۱۰ میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان فعلی و ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیز برای تزریق به پروژه بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی مازاد بر اعتبارات تخصیص یافته جذب شده است.

وی اضافه کرد: اعتبارات دانشکده پرستاری در ۲ مرحله پرداخت می‌شود و درحال حاضر ۵ میلیارد تومان اعتبار در مرحله اول تزریق شده که به نصب شیشه سکوریت، بخش اطلاعات، مخابرات و برق این دانشکده اختصاص می‌یابد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: با تزریق اعتبارات، روند عملیات اجرایی طبقه دوم بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی آغاز شده است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی روند احداث بیمارستان تأمین اجتماعی، افزود: درحال حاضر طبقه اول این بیمارستان تکمیل شده و اجرای طبقه دوم در دست احداث است.

جلال محمودزاده تصریح کرد: بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد، به عنوان اولین بیمارستان خارج از مرکز استان است که در مدت ۵ ماه، پیشرفت فیزیکی آن به ۴۰ درصد رسیده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا