جامعه

١٣٨ حلقه چاه غیر مجاز در بوکان مسدود شد

مدیر منابع آب شهرستان بوکان از انسداد ١٣٨ حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: برنامه ریزی و مدیریت منابع و مصارف جهت کاهش مخاطرات مربوط به کمبود منابع آبی در ماههای آتی ضروری است.

عباس عباسی در نشست حفاظت منابع آب بوکان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت منابع آب زیرزمینی و سطحی و سیمای منابع شهرستان در خصوص خشکسالی های پی درپی و تغییر اقلیم، از لزوم برنامه ریزی و مدیریت منابع و مصارف جهت کاهش مخاطرات مربوط به کمبود منابع آبی و عبور از تنش آبی در ماههای آتی خبر داد.

او ضمن ارائه گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط مدیریت منابع آب گفت: انسداد ۲۸ حلقه چاه غیرمجاز در دی ماه سال جاری و انسداد ۱۳۸ حلقه چاه غیرمجاز از ابتدای سال جاری، لایروبی و بازگشایی مجاری آبی، نصب٨٨ فقره کنتور حجمی بر روی چاههای دارای پروانه، صدور پروانه برای چاههای شرب روستاهای دارای تنش آبی، اصلاح و تعدیل پروانه های بهره بردای چاهها از جمله این اقدامات بوده است.

عباسی افزود: همچنین شناسایی خطوط لوله غیرمجاز جهت آبیاری اراضی دیمی از راههای مواصلاتی روستای حمامیان، آزادسازی بستر رودخانه های سیمینه رود و زرینه رود، نظارت بر مجوزهای معادن شن و ماسه نیز انجام گرفته است.

او تاکید کرد: اجرای برنامه مدیریت توامان منابع آب و برق نقش مهمی در جلوگیری از اضافه برداشت از منابع آب و انرژی دارد.

در ادامه پارسامهر معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ضمن اشاره به برگزاری بیشترین تعداد جلسات شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بوکان در سطح استان در سال جاری اظهار کرد: اقدامات موثر این شورا در صیانت و حفاظت از منابع آب و عملکرد و بازخوردهای بسیار مناسب آن و مصوبات جلسات که به صورت کارشناسی و عملیاتی بوده و نتایج مناسبی در ماههای اخیر داشته است.

او بیان کرد: جلسات شورای حفاظت یکی از فعالترین کارگروههای شهرستان محسوب می شود و مستمر بودن برگزاری این جلسات و تعامل اعضا و ارائه راهکارهای لازم در خصوص حراست و حفاظت از منابع آبی شهرستان ضروری است.

معاون فرماندار گفت: نظارت کامل بر طرح های صنعتی و خدماتی و کشاورزی که درخواست خدمات و تغییر کاربری نموده اند، نظارت بر معادن شن و ماسه و تامین مصالح پروژه های عمرانی، جلوگیری از آبیاری اراضی با پساب تصفیه نشده، جلوگیری از آلودگی منابع آب، لایروبی رودخانه ها و مسیل های شهرستان نیز باید به صورت کامل انجام شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا