جامعهفرهنگ و هنر

معلم بوکانی به عنوان مروج کتابخوانی کشور دست یافت

با رای هیات داوران ششمین جشنواره ملی «تقدیر از مروجان کتابخوانی کشور» یک مروج کتاب از بوکان به عنوان نمونه کشوری دست یافت.
منصور احمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی هر سال با همکاری و همراهی گروه‌ها و نهادها و تشکل‌های غیردولتی با عنوان شبکه مروجان کتابخوانی کشور و با محوریت دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در بخش «معلمان مروج کتاب»، «لیلا صالحی» از این شهرستان عنوان نخست را کسب کرد و «فاطمه رحمانی» از قزوین و «بهار دهقان‌زاده» از یزد نیز به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.
احمدی با اشاره به ارسال ۹۸۷ اثر به دبیرخانه این جشنواره، اضافه کرد: «لیلا صالحی» از بوکان نیز که در بخش معلمان از آذربایجان‌غربی در این جشنواره حضور داشت، جزو راه‌یافتگان به مرحله نهایی این جشنواره نام گرفت.وی بیان کرد: در آیین اختتامیه این جشنواره که روز گذشته همزمان با بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در سالن همایش‌های فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی تهران با حضور علاقمندان به حوزه فرهنگ و کتاب برگزار شد از این مروج کتابخوانی تجلیل به عمل آمد.
مروج کتابخوانی فردی است که با طراحی و اجرای فعالیت‌های مستمر، کتاب‌خوانی را گسترش می‌دهد یا فرآیند خواندن را لذت بخش‌تر، عمیق‌تر و تاثیرگذارتر می‌سازد. ترویج کتاب‌خوانی شامل فعالیت‌هایی است که به افزایش، گسترش و استمرار کتاب‌خوانی در میان مردم می‌انجامد.ششمین دوره تقدیر از مروجان کتابخوانی با انتشار فراخوان در تیرماه کارش را آغاز کرد و آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره در ۲ مرحله داوری شد؛ از میان ۹۸۷ اثر و ایده در مرحله اولیه ۶۱ نامزد و در نهایت ۳۰ فرد و گروه به عنوان برگزیده و شایسته تقدیر معرفی شدند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا