سایر

متن تبلیغاتی

متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

متن جذاب برای تبلیغات چه اهمیتی دارد ؟نوشتن متن تبلیغاتی برای جذب مشتری

تبلیغ نویسی که همان نوشتن متن تبلیغاتی برای جذب مشتری است. copy-writing یکی از ابزارها و روش های متقاعد سازی مشتری می باشد. تبلیغ نویسی بر روی روان و افکار و تصمیم مشتری کار می کند تا در صفحه سایت شما آن اقدامی را که مدنظر شما است مشتری بدان عمل کند.

به عنوان مثال آدرس ایمیلش را وارد کند، از شما خرید انجام دهد و یا اینکه فایلی را دانلود کرده و مطالعه کند. متاسفانه اگر سایت های ایران را رصدی داشته باشیم می بینیم که ۹۹ درصد از سایت های ایرانی در صفحات محصول یا خدمات خود فاقد یک تبلیغ نویسی خوب هستند.

اگر متن تبلیغاتی خوب ننویسید چه می شود

بر این اساس اگر ما یک محصول و یا خدمات عالی داشته باشیم ولی نتوانیم مشتری را متقاعد سازیم و یا یک متن تبلیغاتی برای جذب مشتری نداشته باشیم تا از خدمات ما استفاده کند و یا محصولات ما را خرید کند، بی فایده خواهد بود.

چه بسا افرادی هستند که دانش تبلیغ نویسی عالی دارند، هرچند هم که محصول با کیفیت و یا خدمات عالی هم نداشته باشند با هنر تبلیغ نویسی توانسته اند مشتریان بسیاری به سمت محصولات و یا خدمات خود سرازیر کنند.

خلاقیت و داشتن ذهن مثبت برای هر فردی که کسب و کار خود را می خواهد توسعه دهد لازم است. کتاب های ماهان تیموری در رابطه با این موارد واقعیت های خوبی را بیان کرده است.

در کجا از متن جذب مشتری استفاده می شود؟

البته تبلیغ نویسی محدود به سایت نمی شود. تبلیغ نویسی در شبکه های اجتماعی، بیلبوردهای شهری، تراکت ها، بروشورها و حتی تبلیغات کلامی هم کاربرد دارد و شما می توانید آن را در جهت متقاعد سازی مشتری از آن استفاده کنید.

صفحات فرود وب سایت ها (تبلیغ نویسی صفحه محصول سایت)

محتوا و مقالات وب

نوشتن ایمیل

نوشتن متن های بنر های تبلیغاتی

نوشتن CTA ها

و …

 

اگر شما هم می خواهید برای رشد کسب و کارتان یک متن تبلیغاتی حرفه ای داشته باشید به این صفحه مراجعه کنید.  (کلیک کنید/لینک را لمس کنید)

 

نکاتی برای نوشتن پیام های تبلیغاتی

متن تبلیغاتی جذاب خود را با توجه به این نکات بنویسید

متاسفانه در بسیاری از سایت های ایرانی مشاهده می کنیم که در صفحه محصول فقط چند عکس از محصول و قیمت آن را نوشته است و هیچ آثاری از توضیحات اضافی و مزایایی که این محصول برای خریدار خواهد داشت، نیست. نه عنوان مناسبی و نه نوشته ی متقاعد سازی مناسبی در جهت اقدام به خرید مشتری وجود ندارد و بعد از مدتی صاحب سایت ادعا می کند که من چند سال است که این سایت را دارم ولی خریداری برای محصولاتم ندارم.

در زمان نوشتن، خود را جای مشتری قرار دهید.

این مهم ترین جنبه یک پیام تبلیغاتی خوب است، اما اکثر اوقات، نادیده گرفته می شود. خود را به جای خواننده پیام تصور کنید، و دقیقا چیزی را بنویسید که او می خواهد بداند، نه چیزی که شما می خواهید بیان کنید. و در مورد شعار ها و تله ها دقیق بنویسید.

نکته دیگر اینکه شما تنها یک فضای کوچک برای جذب مشتری دارید، اگر تنها تأکید بر تجارت شما باشد، فرصت طلایی را از دست می دهید. به یاد داشته باشید که نگرانی اصلی مشتری، پاسخ گفتن به خواسته ها و نیازهای خودش است، نه افزایش رقم حساب مانده حساب شده در بانک ملی!

کسب درآمد از تبلیغ نویسی

نوشتن یک متن جذاب برای تبلیغات دیگران

از تبلیغ نویسی برای دو منظور می توانید استفاده کنید یا برای خودتان کسب و کار راه بیندازید و برای خدمات و محصولات دیگران تبلیغ نویسی کنید و یا اگر صاحب کسب و کاری هستید در محصولات و یا خدمات خودتان استفاده کنید.

نوشتن متن جذاب شامل چه المان هایی می شود

عنوان متن

متنی که شما برای عنوان می نویسید باید کاربر را به مطالعه ادامه متن ترغیب کند. باید در عنوان آرزوی مشتریتان آمده باشد. باید به گونه باشد که مخاطب آن را باور کند و عنوان متن به گونه باشد که حس ترس را در مخاطب ایجاد کرده و ترغیب در خرید آن محصول یا استفاده از خدمات شما وادار سازد. و در حالت کلی باید در همان ۳ ثانیه ی ابتدایی مخاطبتان را مجذوب کند.

بدنه متن

شما باید بازار هدفتان یعنی نیاز مشتریانتان را به خوبی بشناسید. در بدنه متن دوباره به نیاز و آرزوی مخاطبتان اشاره کنید و برای حل آن محصول و یا خدمات خود را پیشنهاد دهید.

بیان مزیت های محصول و خدمات

بجای اینکه از خصوصیات محصول و خدماتتان بنویسید، از مزیتی صحبت کنید که خدمات و یا محصولتان برای مشتری خواهد داشت. زیرا مشتری نتیجه و مزیت را خرید می کند نه ویژگی های فنی که محصول و خدمات شما دارد.

ایجاد ارزش

برای مشتریتان ایجاد ارزش افزوده کنید. بیشتر از انتظار مخاطب ظاهر شوید. در کنار خدمات و محصولی که مشتری از شما خرید کرده، هدایا، بن های تخفیف و یا خدمات رایگان دیگر هم هدیه دهید.

اعتماد سازی کنید

مشتری تنها از روی صفحه ی محصول از شما خرید انجام نمی دهد، بلکه صفحه تماس با ما و درباره ما هم بر روی تصمیم خرید مشتری دخیل هستند. پس صفحه تماس با ما و درباره مای زیبا و جامعی داشته باشید. و همچنین اعلام کنید که محصولتان دارای گارانتی و ضمانت بازگشت وجه دارد.

تمرکز روی نقاط قوت

بر روی نقاط قوت محصولتان تمرکز کنید. منفی ننویسید. موردی را که رقیبان شما ندارند آن را در محصولتان برجسته کنید. مشتری هایتان را متقاعد بسازید که محصول شما مسئله و مشکلشان را حل خواهد کرد.

دعوت به اقدام کنید.

در صفحه خرید مشتری را متقاعد کنید که خرید این محصول یا خدمات کاملا به نفع او خواهد بود، چون محصول شما مشکلات او را حل خواهد کرد. و اگر فرصت خرید را از دست بدهند دیگر ممکن است شرایط مشابهی برای او پیش نیایید.

پشتیبانی انجام دهید

بعد از اینکه مخاطب شما دکمه خرید را کلیک کرد و تبدیل به مشتری شما شد، شما لازم است که پشتیبانی محصولات و خدماتتان را برای خریدار شروع کنید. انجام پشتیبانی یکی از راه های اعتماد سازی مشتری می باشد.

روش های نوشتن متن تبلیغات اینترنتی برای رسیدن به فروشی فوق العاده

نوشتن عنوان‌های جذاب برای تبلیغات

۱۰ معیار برای تشخیص مناسب بودن عنوان

عنوان مهم‌ترین بخش یک تبلیغ چاپی و همینطور تبلیغات آنلاین به‌شمار می‌رود و برای موفقیت تبلیغ حیاتی است. ۹۵ درصد افراد فقط عنوان‌ها را می‌خوانند و اگر عنوان به اندازه کافی جذاب باشد، مطلب را می‌خوانند.

وقتی روزنامه می‌خوانید، چه چیزی شما را به خواندن مقاله‌ای خاص ترغیب می‌کند؟ بله عنوان مقاله. در حقیقت خواندن روزنامه بررسی عناوین است و هرگاه به عنوان جالبی برسید، متن آن ‌را می‌خوانید.

آیا عنوان بزرگ‌ترین مشکل، نگرانی یا آرزوی مشتری را مورد هدف قرار داده است؟

آیا از عناوین ابهام‌برانگیز، خنده‌دار و با مزه استفاده می‌کنید؟

آیا عنوان از واژه‌های قدرتمند استفاده می‌کند؟

آیا عنوان مشتری را مخاطب ساخته است یا بسیار کلی است؟

آیا شکل‌بندی عنوان مناسب است؟

آیا عنوان علایق شخصی خواننده را تحریک می‌کند؟

آیا عنوان کاملا واضح و شفاف است؟

آیا عنوان ویژه و دقیق است؟

آیا برای تهیه عنوان وقت کافی اختصاص داده‌اید؟

آیا عنوان باورکردنی است؟

برای مردم سرعت اهمیت زیادی دارد، در خریدهای پستی مردم ترجیح می‌دهند از فردی خرید کنند که کالا را زودتر به‌دستشان می‌رساند. همچنین دوست دارند با استفاده از محصول، در کمترین زمان به نتیجه موردنظر برسند. اگر بهترین قرص‌های لاغری را بفروشید، اما زمان تاثیر آن‌ها یک سال باشد، به احتمال زیاد شکست خواهید خورد.

مثالی از عنوان مناسب: «ببینید چگونه دکتر فرضی ترس از ارتفاع شما را در پانزده دقیقه درمان می‌کند.»

متن تبلیغاتی جذاب خود را با توجه به این نکات بنویسید

ساختار پیام تبلیغاتی باید منظم باشد.

پیام های تبلیغاتی، مانند مقالات ابتدایی، باید دارای یک مقدمه، متن اصلی و نتیجه گیری باشد.

پیام باید به راحتی قابل خواندن باشد. پیچیدگی دشمن تبلیغات است !

بسیاری از پیام های تبلیغاتی ، بدون اینکه خوانده شوند، دور انداخته می شوند، زیرا بیش از حد، پیچیده به نظر می رسند.

توجه خواننده را جذب کنید

عنوان یا تیتر تنها به تبلیغات محدود نمی شود. از عنوان ها می توان برای پیام ها نیز استفاده کرد. بدین طریق، شما چیزی را به خوانندگان اعلام می کنید که با فونت بولد شده(برجسته)، باید توجهشان را جلب کند.

همین طور شما می توانید از هدلاین های بلند تر استفاده کنید (سه یا چهار جمله یا کلمه به نسبت متون) تا اهمیت اطلاعات را نشان دهید. در هر صورت، همیشه کاری کنید تا بازدیدکننده، متقاعد شود تا هدلاین را مطالعه کند. چیز شبیه به صفحات لندینگ در وب سایت های بزرگ.

 

اگر شما هم می خواهید برای رشد کسب و کارتان یک متن تبلیغاتی حرفه ای داشته باشید به این صفحه مراجعه کنید.  (کلیک کنید/لینک را لمس کنید)

لینک منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا