اقتصادی

ماینر مهمان ناخوانده خانه ها

ماینر یا تجهیزات ماینینگ ارز دیجیتال به تدریج به یکی از گزینه های سرمایه گذاری در سبد اقتصادی خانواده ها تبدیل شده و به درد اقتصاد کشور تبدیل شده است.
به گزارش خبرگزاری زریان از تبریز، مرغداری ها، واحدهای صنعتی و سوله های نیمه تعطیل و حالا شهرها و خانه های صنعتی! ماینر یا تجهیزات ماینینگ رمزارز اکنون به تدریج به یکی از گزینه های سرمایه گذاری در سبد اقتصادی خانواده ها تبدیل شده و میزان تبلیغات و بازاریابی تجهیزات ماینینگ ارز دیجیتال در شبکه های اجتماعی و اینترنت افزایش یافته و آنقدر داغ شده که در بین اعضای یک خانواده بحث بر سر سود بالای این مهمانسرا جدید گل انداخته است.

بیشتر بخوانید: نقش ماینر در قطعی برق کشور

کد گران و برق ارزان

با افزایش قیمت ارزهای رمزنگاری شده در جهان و قیمت پایین برق در ایران، سرمایه گذاری در حوزه استخراج ارز دیجیتال در سال های اخیر شدت گرفته است، ضمن اینکه خرید و فروش تجهیزات ماینینگ به راحتی در شبکه های اجتماعی و سایت های اینترنتی انجام می شود. و هیچکس از مسیر واردات این تجهیزات و افراد اطلاعی ندارد، پشت صحنه آن مشخص نیست. تا جایی که برخی تحلیلگران از این شدت برای واردات تجهیزات ماینینگ ارز دیجیتال به عنوان تمسخر صنعت برق ایران یاد می کنند، تداخل پنهان با برق دیگران و همسایگان اولین عارضه این وضعیت است.

کشف ۱۵ هزار دستگاه ارز دیجیتال در آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز با بیان اینکه در برخی کشورها تولید ارزهای رمزپایه ارزان است، گفت: در استان آذربایجان شرقی طی ۴ سال بیش از ۱۵ هزار دستگاه ماینر کشف شد و در این مدت. شرکت توزیع برق تبریز ۱۰۰۰۰ دستگاه را توقیف کرد و در شهر تبریز مشترکی مجوز تولید ارز دیجیتال را دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات برق کشور وجود ماینر است، گفت: با توجه به ارزان بودن انرژی در کشور، تولیدکنندگان ارزهای دیجیتال مشتاق استفاده از این موضوع هستند.

حسامی ادامه داد: تولید ارزهای دیجیتال در برخی کشورها ارزان است. در استان آذربایجان شرقی بیش از ۱۵۰۰۰ دستگاه ماینر در ۴ سال کشف و شرکت توزیع برق تبریز ۱۰۰۰۰ دستگاه را در مدت ۴ سال کشف و توقیف کرد و در شهر تبریز یک مشترک دارای مجوز تولید ارز رمزنگاری شده است و این مشترک نیز ماه هاست. گرم سال مجوز استفاده ندارد.

وی افزود: شخصی می تواند ارز دیجیتالی تولید کند که انرژی پاک تولید کند، در غیر این صورت مجوز دیگری صادر نمی شود، اما متاسفانه شاهد استفاده گسترده از این تجهیزات در منازل مسکونی هستیم و فناوری های جدید ماینر میزان مصرف را کاهش داده است. ، بنابراین تشخیص آن دشوار است.مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز اذعان داشت: سود اصلی این تیم ماینر جای دیگری است، اینجا سود چندانی برای کشور ایجاد نمی کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا