بین الملل

صادرات خودرو به آمریکای لاتین

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:️کارخانه خودروسازی ونیراتو با حمایت‌های دولت جمهوری اسلامی و ونزوئلا، پس از ۹ سال توسط سایپا راه‌اندازی می‌شود.
️در سفر رئیس جمهور به ونزوئلا، تفاهم نامه‌ای برای تولید و صادرات ۲۰۰ هزار خودرو سواری در مدت ۵۰ سال منعقد و بنا شد کارخانه خودروسازی ونیراتو با مدیریت طرف ایرانی احیا شود.
️خط تولید خودروهای تجاری و مسافری در ونزوئلا ایجاد خواهد شد و در راستای آن می‌توان صادرات به سایر کشورهای امریکای لاتین را دنبال کرد.

وزارت صنعت و تجارت: «۸۰ هزار درخواست برای محصولات یک خودروساز ایرانی در ونزوئلا ثبت شده و مراحل اجرایی آن با ارسال هزار دستگاه در مرحله اول آغاز شده است.» این خبر رامون بلاسکوز، وزیر حمل و نقل ونزوئلا، در حاشیه ارسال اولین محموله خودروهای ایرانی به بازار ونزوئلا مطرح شد. به این ترتیب به نظر می رسد در حالی که خودروسازان ایرانی خود را برای ورود به بازار کشورهای همسایه و روسیه آماده می کردند، اکنون خودروهای تولید شده در کشورمان در جاده ها و خیابان های کشورهای آمریکای لاتین تردد خواهند کرد. صادرات خودرو از ایران در حالی صورت می گیرد که مسئولان ذیربط پیش از این تاکید کرده اند که یکی از مهم ترین دلایل آشفتگی بازار خودرو کمبود عرضه نسبت به تقاضا است و تا زمانی که تولید افزایش پیدا نکند و عرضه افزایش پیدا نکند، وضعیت بازار خیلی پیشرفت نمیکنه..
در همین حال وزیر حمل و نقل ونزوئلا شامگاه دوشنبه تاکید کرد: ۸۰ هزار درخواست برای محصولات یک خودروساز ایرانی در ونزوئلا ثبت شده است و امروز مراحل اجرایی با ارسال هزار دستگاه در مرحله اول آغاز شده است. رامون بلاسکز در حاشیه ارسال هزار خودرو از محصولات یک شرکت خودروسازی ایرانی به ونزوئلا گفت: آغاز صادرات محصولات ایرانی با کیفیت خوب و قیمت مناسب باعث رضایت ماست.وی ادامه داد: تقاضای بسیار بالایی برای خرید محصولات خودروسازی ایرانی داریم و در مرحله اول موفق شدیم حدود ۸۰ هزار درخواست برای افرادی که متقاضی این نوع محصولات بودند ثبت کنیم. به گفته وزیر حمل و نقل ونزوئلا، مایه خرسندی و افتخار ماست که بتوانیم در کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری به دیدگاه های روسای جمهور دو کشور جامه عمل بپوشانیم.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اینکه صادرات محصولات ارزآوری خوبی برای سایپا به همراه خواهد داشت، گفت: تا پایان سال صادرات خودرو گروه سایپا به عراق و ونزوئلا ۴۰ میلیون دلار خواهد بود و در حوزه قطعات یدکی ۱۰ میلیون دلار تولید خواهد شد. محمدعلی تیموری افزود: تاکنون صادرات محصولات سایپا با حجم کمتری به سایر کشورها ارسال شده است و برای اولین بار محموله ۱۰۰۰ دستگاهی از محصولات این گروه به کشور دیگری ارسال می شود که نشان از استقبال خوب از محصولات ونزوئلای گروه سایپا. این مسئول صنعت خودرو همچنین تاکید کرد: در نظر داریم محموله بعدی ۲۰۰۰ دستگاهی را تولید و ارسال کنیم.خردادماه امسال مهدی خطیبی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از برنامه ریزی برای صادرات حداقل ۱۵ هزار دستگاه خودرو از این گروه در سال جاری خبر داد و گفت: این خودروها به بازارهای روسیه و ونزوئلا صادر می شود. این مقام مسئول در صنعت خودرو کشور همچنین بیان کرد: امسال پنج هزار دستگاه خودرو دنا پلاس اتوماتیک به ونزوئلا صادر می شود و سرمایه گذاری مشترک با این کشور برای حضور در بازار روسیه برنامه ریزی شده است. مدیرعامل ایران خودرو همچنین از مذاکره با تامین کنندگان برای کاهش قیمت تمام شده خودرو خبر داد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا