بین الملل

راحت ترین راه مهاجرت به هلند

در اکثر موارد شرایط مهاجرت به هلند بسیار شبیه به شرایط مهاجرت در اکثر کشورهای پذیرنده مهاجرت و از نظر شرایط زندگی مساعد است و شامل راه ها و روش های مختلفی می باشد که هر کدام بسته به شرایط افراد دارای مزایا و معایبی هستند.
از میان گزینه های موجود می توان راه های مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و کار را به عنوان گزینه های رایج و مناسب با شرایط مالی اکثر افراد معرفی کرد. هزینه های مهاجرت به هلند از طریق این روش ها نسبت به سایر روش های خاص تر مانند سرمایه گذاری در هلند کمتر بوده و متقاضیان می توانند با در نظر گرفتن شرایط، الزامات و نکات مهم در این زمینه ها مناسب ترین اقدام را انجام دهند.
راه های مهاجرت به هلند
مهم ترین نکته در مهاجرت انتخاب مناسب ترین روش با توجه به شرایط و توانمندی های متقاضیان می باشد و این امر تنها با آگاهی کافی از روش های مهاجرت به هلند محقق می شود. به اختصار این راه ها شامل موارد زیر است که در ادامه به بیان مهم ترین نکات و شرایط آن می پردازیم.
مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، پناهندگی و همچنین روش های خاص تر مانند مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران از مهم ترین گزینه های موجود در این زمینه است که هر کدام با توجه به شرایط و پیش نیازهای متفاوتی اعمال می شوند.مهاجرت تحصیلی در هلند
برای اکثر متقاضیان مهاجرت به هلند به ویژه جوانان، ساده ترین راه ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور است. این روش زمانی مطلوب به نظر می رسد که اعتبار بالا و هزینه مناسب آموزش در مراکز آموزشی این کشور را در نظر بگیریم.
پیش نیازهای مهاجرت تحصیلی به هلند
از جمله پیش نیازهای اخذ ویزای تحصیلی هلند در دانشگاه های این کشور می توان به تسلط به زبان انگلیسی (آیلتس ۶ در مقطع کارشناسی، آیلتس ۶٫۵ برای مقطع کارشناسی ارشد و آیلتس ۷ برای مقطع دکتری)، سوابق تحصیلی و علمی، اثبات سابقه بد اشاره کرد. و البته داشتن یکی از مدارک مالی و توانایی پرداخت شهریه دانشگاه های پذیرفته شده و هزینه های جاری زندگی در هلند. هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور به طور متوسط ​​۱۰۰۰۰ یورو در سال می باشد که البته شامل شرایط ویژه ای مانند تخفیف یا بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مستعد بیشتر بدون تمکن مالی کافی می باشد.

ذکر این نکته ضروری است که این روش یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرت به هلند نیست و دانشگاه های معروف هلند فقط افراد با توانایی های بالا را می پذیرند اما از نظر مالی ایده آل است و در این مرحله افراد مشغول به کار می شوند. به عنوان محققین حرفه ای در هلند، بنابراین این دسته از دانشجویان مشمول پرداخت شهریه نمی شوند.همچنین یکی از ایده آل ترین راه های مهاجرت به هلند از طریق تحصیل که برای افراد زیر ۱۸ سال است، تحصیل در مدارس دولتی یا خصوصی این کشور است که مورد توجه بسیاری از والدین است که می توانند خود یا یکی از آنها را بسازند. بستگان یک شهروند. هلند در نظر گرفته می شود، تا آنها را به عنوان سرپرست دانش آموزان معرفی کند و در نتیجه شرایطی را برای مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به هلند فراهم کند.

 

شرایط کار در هلند در طول تحصیل
برای دانشجویان عمومی که از روش مطالعه استفاده کرده اند، در صورتی که دانشجویان دارای مجوز کار از اداره کار هلند باشند و افراد بتوانند بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیل و زندگی در هلند را در این کشور پوشش دهند، حداکثر ۱۶ ساعت کار در هفته مجاز است. بدین ترتیب. همچنین کار تمام وقت برای دانشجویان در ماه های ژوئن، جولای و آگوست قانونی است.

پس از پایان دوره تحصیلی، مدت اقامت فارغ التحصیلان دانشگاه هلند تا یک سال قابل تمدید است و در صورتی که افراد در این مدت موفق به یافتن شغل شوند، ویزای آنها از ویزای تحصیلی به ویزای کار تبدیل می شود و می توانند ادامه دهند. پروسه مهاجرت به هلند و اخذ اقامت دائم کشور را (پس از گذراندن ۵ سال کار و پرداخت مالیات بابت زندگی در هلند) به این طریق به پایان برسانید.مهاجرت کاری در هلند
شرایط مهاجرت به هلند از طریق کار یکی از مطلوب ترین راه های مهاجرت به هلند می باشد و معمولا متقاضیان می توانند به راحتی ویزای کار هلند را از طریق پیشنهاد شغلی دریافت کنند و در صورت عدم وجود شهروند هلندی در موقعیت شغلی مورد نظر خود قرار گیرند. آشنایی بیشتر با انواع ویزای کار هلند جزئیات و شرایط مهاجرت به هلند از این طریق را روشن خواهد کرد.
ویزای کاری کوتاه مدت

ویزای کار کوتاه مدت هلند برای افرادی در نظر گرفته شده است که دارای مهارت های حرفه ای عمومی یا تخصصی هستند و به دنبال مهاجرت دائم به هلند نیستند و قصد دارند برای مدت کوتاهی از فرصت های کاری و مالی موجود در هلند استفاده کنند. این نوع ویزا در نظر گرفته شده است این ویزا معمولا بر اساس دعوتنامه کاری کوتاه مدت برای بازه های زمانی کوتاه ۳ تا ۶ ماهه صادر می شود و نوعی ویزای کار فصلی محسوب می شود.

 

ویزای کاری کارت آبی

ویزای کارت آبی هلند ویزایی است که متقاضیان توانسته اند با ارائه پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای هلندی آن را دریافت کنند. این نوع ویزای کاری که بیشتر مختص افراد دارای تحصیلات دانشگاهی بالا و سابقه کاری خاص می باشد، یکی از بهترین راه های مهاجرت به هلند محسوب می شود، زیرا در اکثر موارد شرایط قانونی و مزایای کاری این نوع دعوت نامه های کاری وجود دارد. عالی هستندویزای کار GVVA

برای اتباع غیر اتحادیه اروپا مانند ایران، ویزای GVVA در بازه های زمانی ۳ ماهه صادر می شود که تا سه سال قابل تمدید است. این ویزا مانند اکثر ویزاهای کاری هلند نیاز به دعوت نامه از طرف کارفرمای هلندی دارد و متقاضیان می توانند در این مورد درخواست خود را ارسال کنند.

 

ویزای کار MVV

این نوع ویزای کار هلند که در واقع یک ویزای اقامت موقت هلندی عمومی است برای افرادی در نظر گرفته شده است که دعوتنامه رسمی از طرف کارفرمای خود در هلند ندارند اما با توجه به تجربه و توانایی کاری آنها احتمالا قادر به کار برای مدت زمان مشخص شده در ویزای اقامت خود، برای یافتن شغل. این روش یکی از مساعدترین راه ها برای مهاجرت کاری ایرانیان به هلند است، از این نظر که این نوع ویزا به دعوت نامه بستگی ندارد.
مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری
سرمایه گذاری در هلند یکی از امن ترین و آسان ترین راه ها برای مهاجرت به هلند است. البته این روش بیشتر برای افراد با توانایی مالی بالا مناسب است و فرصت های مختلفی مانند خرید ملک، ثبت شرکت، راه اندازی کسب و کار و راه اندازی کسب و کار استارت آپی را فراهم می کند.در خصوص شرایط مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت، علاوه بر سرمایه اولیه (مثلا هزینه اولیه ثبت شرکت در هلند حدود ۱ میلیون یورو) طرح های توجیهی اقتصادی مورد تایید دولت هلند و عملکرد تعهد کاری و پرداخت مالیات و بیمه برای یک دوره حداقل پنج سال طول می کشد تا فرآیند مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت دائم در این کشور به پایان برسد.

در مورد ایجاد یک استارت آپ خلاقانه و یا خرید ملک در هلند، تقریباً همین پیش نیازها برای اخذ اقامت دائم در این کشور مورد نیاز است و متقاضیان باید به این شرایط کلی و جزئیات هر یک از روش های مهاجرت توجه کافی داشته باشند. به هلند از طریق سرمایه گذاری.
مهاجرت به هلند از طریق ازدواج
ازدواج اتباع سایر کشورها با اتباع هلندی یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به هلند است و معمولاً پس از سه سال به این افراد اقامت دائم هلند داده می شود.
شرایط مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی
مهاجرت از طریق اخذ پناهندگی یکی از سخت ترین روش هاست و با توجه به دخالت متغیرهای زیادی در خصوص شرایط و نحوه پذیرش افراد به عنوان پناهنده در هلند، نمی توان چارچوب و قوانین خاصی را برای این امر مشخص کرد.به طور خلاصه این روش مهاجرت به هلند یا سایر کشورها توجه افرادی را به خود جلب می کند که از نظر شرایط سیاسی، مذهبی یا اجتماعی شرایط نامناسبی را در کشور خود تجربه کرده اند و دولت هلند می تواند چنین افرادی را به عنوان پناهجویان قبول کند.
مهاجرت از طریق ویزای الیت
ویزای الیت برای افرادی در نظر گرفته شده است که در زمینه هنر و ورزش معتبر هستند. این دسته از افراد معمولا از نظر مالی و کاری خودکفا هستند و به راحتی در هلند یا کشور دیگری با شرایط زندگی مساعد به عنوان مهاجر پذیرفته می شوند.
ساده ترین راه برای مهاجرت به هلند
شاید بتوان ساده ترین روش مهاجرت را با اخذ ویزای الیت یا ویزای افراد استثنایی در دو رشته هنری و ورزشی معرفی کرد، اما همانطور که در توضیح این نوع مهاجرت توضیح داده شد، این روش برای افراد خاصی مناسب است و نمی باشد. یک روش رایج در نظر گرفته شده است.

بنابراین راحت ترین روش برای مهاجرت به هلند باید از بین روش های عمومی انتخاب شود که روش های تحصیلی و کاری با توجه به اینکه برای عموم افراد قابل استفاده است، مناسب ترین گزینه به نظر می رسد.روش مهاجرت به هلند از طریق تحصیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا شرایط درخواست ویزای تحصیلی هلند برای همسر و فرزندان متقاضی نیز فراهم است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا