تابلوسازی رضا
جامعه

خروج دام زنده به اشتغال و تنظیم بازار آذربایجان غربی لطمه می زند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر خروج دام زنده به اشتغال و تنظیم بازار استان لطمه می زند.

رضا حسینی صبح سه شنبه در جلسه تنظیم بازار استان خواستار جلوگیری از خروج دام زنده از استان شد و افزود: متاسفانه در حال حاضر شاهد خروج دام زنده به خصوص طیور در استان هستیم که موجب بروز مشکلات اقتصادی زیادی در استان شده است.

وی با اشاره به واردات دام زنده به کشور از طریق مرزهای استان عنوان کرد: برای حفظ اشتغال در داخل استان نباید دام زنده از آن خارج شود و در این راستا مشکلات مربوط به ورود دام زنده به کشور حل شده و در حال حمل به استان است.

حسینی با بیان اینکه توسعه پروژه دامداری‌های سبک و سنگین جزو برنامه‌های استانداری است گفت: با راه اندازی این طرح ها ضمن افزایش میزان سرمایه گذاری در استان بخشی از مشکل اقتصاد و اشتغال استان نیز حل می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در خصوص مشکل تامین برق توسط مرغداری ها در استان ادامه داد: تامین برق مرغداری ها در اولویت مسئولان امر و دستگاه های مرتبط باشد، برق مناطقی از استان که مرغداری های متعدد در آن فعال است باید به درستی تامین شود.

حسینی با تاکید بر اینکه با تامین مناسب برق از بروز تلفات در مرغداری‌های جلوگیری می‌شود و این امر در بخش تنظیم بازار مرغ حائز اهمیت است گفت: افزایش قیمت نرخ حمل و نقل سوخت نیز در این استان باید بررسی و متناسب با نرخ جامعه افزایش یابد.

وی در ادامه با گلایه شدید از افزایش قیمت نان فانتزی در استان گفت: افزایش قیمت نان فانتزی‌ها با روند پیش بینی شده به هیچ عنوان قابل قبول نیست، باید بر اساس منطقه افزایش قیمت معقولی صورت گیرد.

حسینی با بیان اینکه هم اکنون قیمت نان فانتزی ۵۰ تا ۶۶ درصد افزایش دارد گفت: با توجه به اینکه از سال ۹۳ تاکنون قیمت انواع نان ثابت بوده است، این افزایش ناگهانی قیمت نان در استان قابل قبول نیست و باید به صورت منطقی و با توجه به ملاحظات ملی و استانی افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: مسئولان امر باید در خصوص قیمت نان فانتزی‌ها اطلاعات را جمع آوری کنند و بر اساس این اطلاعات و متناسب با آن افزایش قیمت صورت گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه نباید در تامین کالاهای اساسی کمبودی وجود داشته باشد گفت: همچنین با توجه به افزایش محسوس قیمت روغن جامد در استان نیز باید بررسی شود که چرا با وجود قیمت مصوب دولتی آن و عدم مشکل در شبکه حمل و نقل این کالای اساسی، قیمت آن افزایش یافته است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا