جامعهدانشگاه

به همت نماینده مهاباد در مجلس؛ دانشکده علوم پزشکی مهاباد مجوز راه اندازی گرفت

نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی از ارتقا دانشکده پرستاری به دانشکده علوم پزشکی مهاباد با اخذ تایید از وزارت بهداشت و درمان، خبر داد و گفت: این مکان در آینده می تواند به دانشگاه علوم پزشکی نیز ارتقاء پیدا کند.
جلال محمودزاده بیان کرد: طی دو سال گذشته جلسات عدیده ای با وزیر و مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار کردیم و هیات‌های مختلفی نیز جهت بررسی وضعیت در شهرستان مهاباد حضور یافتند و در نهایت پس از بررسی شرایط و بازدید از فضای مناسب فیزیکی از جمله ساختمان و امکانات موجود و فراهم آوردن مقدمات لازم، مجوز ارتقای دانشکده پرستاری مهاباد به دانشکده علوم پزشکی صادر شد.
نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: دانشکده پرستاری این شهرستان یکی از قدیمی ترین دانشکده های پرستاری آذربایجان غربی بوده که در مهاباد به عنوان قطب درمانی و آموزشی جنوب استان ایجاد شده و دارای زیرساختی بسیار عالی است.
او ادامه داد: دانشکده علوم پزشکی دارای ظرفیت جذب و پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی ازجمله بیهوشی، اتاق عمل، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، دندان پزشکی، داروسازی و … استکه در نهایت با جذب این رشته ها و با توجه به وجود زیرساخت مناسب که در غرب کشور بی نظیر است به دانشگاه علوم پزشکی نیز ارتقاء پیدا خواهد کرد.
محمودزاده اضافه کرد: مجوز دانشکده پرستاری مهاباد نیز در سال ۱۳۹۷ توسط وزیر وقت بهداشت صادر شد و برای نخستین بار درسال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ با ظرفیت ۲۲ نفر از طریق کنکور سراسری در رشته پرستاری دانشجو جذب کرد.
او اظهار کرد: دانشکده پرستاری مهاباد در زمینی به مساحت ۶۷ هزار متر مربع و با بنای حدود ۷۰۰۰ مترمربع احداث شده و هم اکنون ۱۲۰ نفر دانشجو در این دانشکده در حال تحصیل هستند.
هم اکنون علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، دانشگاه علوم پزشکی خوی و دانشکده علوم پزشکی میاندوآب در آذربایجان غربی راه اندازی شده است.

 

گزارش از : احمد قدرتی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا