تابلوسازی رضا
زندگی

بهترین مارک چاقوی زنجان چیست؟

بهترین مارک چاقوی زنجان
چاقوهای زنجان با کیفیت و متریال های مختلف در شهر زنجان تولید می‌شود. تولیدی‌های زیادی در شهر زنجان فعال هستند که سالیان سال است که به هنر چاقوسازی مشغول هستند. بعضی از این کارگاه‌های چاقوسازی تعداد زیادی کارگر دارند و مشغول به تولید چاقو به صورت دست ساز هستند. بعضی از این چاقوها به صورت صفر تا صد توسط استادکار تولید می‌شود که در این مقاله به صورت کامل توضیح داده خواهد شد. اگر قصد خرید چاقوی زنجان دارید این مقاله را از دست ندهید.

برند چاقوی زنجان را از کجا تشخیص دهیم؟

چاقوهایی که به دست اساتید زنجانی تولید می‌شود معمولا مهر تولیدکننده روی چاقو حک می‌شود. روی بعضی از چاقوها هم فقط اسم زنجان روی چاقو حک می‌شود. چاقوهایی که استاد چاقوساز از کیفیت چاقوی تولیدی اطمینان دارد اسم خود را روی چاقو می‌زند ولی برای چاقوهایی که کیفیت پایین‌تری دارند و توسط استادی تولید شده که برند قوی ندارد و چاقوهای تولیدی درجه ۲ تولید می‌کند معمولا فقط مهر زنجان روی چاقو زده می‌شود.

معرفی بهترین چاقوی سلاخی و قصابی دست ساز زنجان؟

چاقو سلاخی و چاقو قصابی و چاقو آشپزخانه جزو پر تیراژترین چاقوهای زنجان می‌باشند که به دست استادکاران زنجانی تولید می‌شود. این مدل چاقوها که در سایزهای مختلف و با کیفیت‌های مختلف تولید می‌شود، برترین و با کیفیت‌ترین کارهای سلاخی و قصابی زنجان به دست استادهایی چون: هادی فضلی، استاد محمدی، استاد منفرد، استاد حیدری، استاد وقت و چندین برند برتر تولید می‌شود.

معرفی چند تا از برندهای تولیدی چاقوی زنجان:

تولیدی چاقوی استاد منفرد: این کارگاه تولیدی که با برند چاقوی منفرد در زنجان تولید می‌شود، یکی از با کیفیت‌ترین چاقوهای استیل زنجان را تولید می‌کند. برای تولید این چاقوها معمولا از متریال‌های با کیفیت بازار استفاده می‌شود. برای مثال، دسته چاقوها از چوب‌های با کیفیت پادوک برزیلی و ونگه آفریقایی تولید می‌شود. جنس تیغه از استیل ضد زنگ با کیفیت و جنس قبضه از فلز برنج با کیفیت بالا تولید می‌شود.

تولیدی چاقوی مروارید: تولیدی چاقوی مروارید یکی از با سابقه‌ترین تولیدی‌های چاقوی زنجان است که انواع مدل چاقوهای آشپزخانه، شکاری و طبیعت‌گردی را تولید می‌کند. عمدتا چاقوهای تولیدی این کارگاه از استیل می‌باشد. تولیدی مروارید یکی از پر تیراژترین چاقوسازهای زنجانی است.

تولیدی چاقوی هادی فضلی: این کارگاه تولیدی که کار تولید چاقوهایش به صورت صفر تا صد توسط استادکار تولید می‌شود، مشغول به تولید چاقوهای سرآشپزی، چاقوی آشپزخانه، شکاری و همینطور انواع ساطور است.

تولیدی چاقوی وفا: تولیدی چاقوی استاد وفا یکی از تولیدی‌های به نام شهر زنجان می‌باشد که چاقوهای سلاخی و قصابی را در چند سایز مختلف تولید می‌کند. چاقوهای تولیدی وفا از تیغه فولادی آبدیده هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند.

تولیدی استاد علی علیخانی: استاد برجسته زنجانی سازنده چاقوهای کلکسونی خاص و زیبا، این استاد به ساخت چاقوهای قلم‌تراش با کیفیت معروف هستند. چاقوهای این استاد در سطح جهانی شناخته شده است.

تولیدی استاد توسلیان: استاد توسلیان هم به ساخت انواع مختلف چاقوهای قلم‌تراش مشغول هستند که چاقوهای ایشان جزو چاقوهای لوکس و کلکسونی می‌باشد.

تولیدی چاقوی ایران نایف: ایران نایف تولیدی بزرگ چاقوهای طبیعت‌گردی و کمپینگ است که مدل‌های متنوعی از چاقوهای کمپینگ را تولید می‌کنند. معمولا از تیغه‌های فولادی برای تولید استفاده می‌کنند.

تولیدی چاقوی حیدری زنجان: برند تولیدی چاقوی حیدری شامل چند کارگاه در تهران و زنجان است. ما در این مقاله به معرفی چاقوهای استاد محمود حیدری زنجانی می‌پردازیم که چاقوهای طرح سنتی زنجان را در مدل‌های مختلف تولید می‌کنند.

تولیدی چاقوی صادقی: تولیدی چاقوی صادقی که بیشتر به تولید چاقوهای آشپزخانه در زنجان مشغول است، یکی از قدیمی‌ترین تولیدی‌های زنجان می‌باشد.

در این مقاله ما چند تا از تولیدی‌های با کیفیت زنجان را به شما معرفی کردیم. تعداد این تولیدی‌ها بیشتر از این تعداد است. ما تاپ‌ترین‌ها را برایتان معرفی کردیم. اگر شما هم تولیدی خوبی سراغ دارید، پایین همین صفحه کامنت بگذارید تا معرفی کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا