اقتصادیجامعه

یک مقام دولتی مدعی گم شدن روزی ۵۰ میلیون قرص نان لواش شد

مشاور وزیر اقتصاد در یک ادعای عجیب که اگر ثابت شود نشان دهنده یک فاجعه در نظام توزیعی ایران است، گفت: «با معادل سازی آرد توزیع شده روزانه حدود ۵۰ میلیون قرص نان لواش در ایران گم می شود»
به گزارش پایگاه خبری زریان ، صدا وسیما در یک گزارش خبری، با مقایسه آمار فروش کارتخوان های هوشمند در نانوانی هایی لواش و میزان آرد توزیع شده به این نتیجه رسیده است که روزانه ۵ هزار تن آرد اضافه توزیع می شود.

در این گزارش «محمد جلال» مشاور وزیر اقتصاد با تایید آمار صدا و سیما رو به دروبین تایید می کند که این میزان آرد که چیزی در حدود روزانه ۵۰ میلیون قرص نان هست، معلوم نیست چه می شود وبه عبارتی گم می شود. در این در حالی است که در برخی شهرهای استان های غربی مردم برای تهیه نان لواش به عنوان قوت غالب ساعت ها در صف می ایستند.

از سوی دیگر قرار بر این بوده که یارانه آرد حذف و با هوشمندسازی کارتخوان ها نانوانی ها در ازای «فروش نان» یارانه دریافت کنند. در اصل قرار بود با اجرای این طرح قیمت نان واقعی و مازاد قیمت آرد یارانه ای و آرد آزاد رفع شود که دیگر «فروش آرد یارانه ای در بازار آزاد» برای نانوانی هایی سودآور نباشد. اما توضیحات آقای جلال و گزارش صدا وسیما حاکی از روندی دیگر است که نشان می دهد نظام توزیعی در کشور به صورت جدی دچار مشکل است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا