تابلوسازی رضا
جامعه

نماینده مجلس خبر داد؛ کمبود شدید منابع آبی در شهر بوکان!

نماینده بوکان در مجلس شورای اسلامی از کمبود شدید منابع آبی در شهر بوکان در فصول پیک مصرف خبر داد و گفت: شهر بوکان در شرایط کنونی با کمبود ۱۵۰ لیتر تا ۲۰۰ لیتر در ثانیه آب روبه رو است.
انور حبیب زاده با اشاره به دیدار با وزیر نیرو از کمبود شدید منابع آبی در شهر بوکان در فصول پیک مصرف خبر داد و گفت: شهر بوکان در شرایط کنونی با کمبود ۱۵۰ لیتر تا ۲۰۰ لیتر در ثانیه روبه رو است که برای رفع این مشکل تخصیص اعتبارات به پروژه خط دوم انتقال آب به بوکان که از آبان ماه به علت نبود اعتبارات تعطیل شده است، حیاتی و ضروری است.

او در ادامه برای رفع اضطراری تنش آبی در شهرستان بوکان خواستار احداث مخازنی حداقل به میزان ۳۰ هزار مترمکعب در مناطق بالادستی و منطقه امیرآباد بوکان شد.

نماینده بوکان در مجلس با اشاره به مشکل قدیمی بوی بد تصفیه خانه بوکان خطاب به وزیر نیرو گفت: طرح ارتقاء این تصفیه خانه در زمستان سال گذشته تصویب شد و برای اجرای این طرح و شروع عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب بوکان باید اعتبارات ویژه ای اختصاص پیدا کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه خواستار اصلاح شبکه سنتی و قدیمی فاضلاب بوکان و تخصیص اعتبارات برای آبرسانی به ۱۷ روستای ایل گورگ، رفع نواقص و مشکلات سد شهید کاظمی بوکان و تخصیص آب به پروژه آبرسانی تحت فشار دشت رحیم خان شد.

او در حوزه برق نیز احداث پست و خط انتقال ۴۰۰ کیلو ولت، تخصیص یک دستگاه جرثقیل ۱۰ تن به اداره برق بوکان، ایجاد مرکز واحد اتفاقات در سیمینه و جذب ۳ نفر سیمبان ویک راننده را درخواست کرد.

نماینده بوکان گفت: وزیر نیرو در پاسخ به درخواستها و مطالبات مطرح شده دستوراتی چون «اقدام فوری در چهار چوب جهاد آبرسانی»، «تخصیص اعتبارات از محل اعتبارات تنش»، «بررسی و حمایت ویژه» و «در دستور کار قرار گرفتن اقدامات لازم» را صادر کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا