جامعه

یک قدم تا راه اندازی دانشکده علوم پزشکی مهاباد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: پس از اخذ تایید از شورای گسترش وزارت بهداشت و درمان، دانشکده پرستاری مهاباد به دانشکده علوم پزشکی ارتقا می یابد.

دکتر محمد امین ولی زاد در خصوص دانشکده پرستاری مهاباد بیان کرد: خوشبختانه دانشکده پرستاری مهاباد در موقعیت بسیار مناسب از نظر و مساحت عرصه ۶۷ هزار متر مربع و مساحت زیربنای ۶ هزار و ٧٠٠ متر مربع قرار دارد و هم اکنون ۱۲۰ نفر دانشجو در این دانشکده در حال تحصیل هستند.

او افزود: در خصوص ارتقا دانشکده پرستاری مهاباد به دانشکده علوم پزشکی نظر موافق دانشگاه به وزارت متبوع اعلام و ٣ رشته اضافه نیز تعریف شده که پس از اخذ تاییدیه در جلسات بعدی گسترش وزارت بهداشت، این ارتقا انجام می پذیرد .

ولی زاد همچنین در خصوص بی خطر سازی پسماند های عفونی عفونی بیمارستان مهاباد گفت: در این خصوص مناقصه در حال انجام است و به زودی شرکتی که برنده این مناقصه خواهد شد دستگاه را خریداری و جهت انجام خدمات در اختیار بیمارستان امام خمینی مهاباد قرار می دهد.

گفتنی است؛ دانشکده پرستاری مهاباد برای نخستین بار سال تحصیلی ۱۳۹۸- ۱۳۹۹ با ظرفیت ۲۲ نفر از طریق کنکور سراسری در رشته پرستاری دانشجو جذب کرد.

با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سال گذشته دانشکده پرستاری میاندوآب با راه اندازی سه دانشکده دیگر بهداشت عمومی، صنایع غذایی و فوریت های پزشکی به دانشکده علوم پزشکی شهید باکری ارتقا یافت.

هم اکنون علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، دانشگاه علوم پزشکی خوی و دانشکده علوم پزشکی میاندوآب در آذربایجان غربی راه اندازی شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا