اقتصادی

نقش ماینر در قطع برق چیست؟

کمبود آب، کاهش ذخیره آب در سدها و افزایش ۲۰ درصدی مصرف از جمله دلایلی است که مسئولان برای خاموشی های مکرر در هفته ها و روزهای اخیر عنوان کرده اند و دلیل اصلی این افزایش مصرف مربوط به ارزهای دیجیتال است. معادن که در اوج گرما غیرقانونی کار می کنند. و در شرایطی که تولید برق به دلیل کمبود بارندگی و از یک سو به دلیل گرمای هوا و رعایت شرایط بهداشتی کاهش یافته است، مصرف برق و آب افزایش یافته است.

برخلاف بیانیه مربوط به مصرف برق بالای ماینر. به گفته فعالان حوزه ارزهای دیجیتال، میزان مصرف برق ماینر آنقدر نیست که باعث خاموشی های مکرر شود و حتی رئیس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس می گوید: دلیل خاموشی، استخراج ارز دیجیتال نیست.

به گفته این مقام مسئول، سهم برق صنعت ماینینگ ارزهای دیجیتال کشور یک درصد از کل تولید برق کشور و کمتر از ۵ درصد سهم کشور از کل صنعت معدن در جهان است که دلیل خاموشی برق است. نه معدن، بلکه دلیل بی سرمایه گذاری و فرسودگی شبکه توزیع و تولید.

ایمان زارع کارشناس ارزهای دیجیتال در این خصوص گفت: قطعی های گسترده برق دلیلی دارد که آسیب های زیادی به بخش تولید و شکایات مصرف کنندگان در داخل وارد کرده است و یکی از کم اهمیت ترین آنها ابزارهای ماینر است.وی تاکید کرد: قطعی برق تجربه ای است که در سال های اخیر شاهد آن بوده ایم و تجهیزات معدنی وجود نداشته است. این فناوری اصلا شناخته شده نبود، پس چرا کمبود آن وجود داشت؟

این کارشناس ارزهای دیجیتال گفت: در بررسی های انجام شده مشخص شد که ماینر در شبانه روز حدود ۱۵ هزار کیلووات برق مصرف می کند که در مقایسه با مصرف برق سایر تجهیزات برقی عدد چندان زیادی نیست. .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا