فرهنگ و هنر

جشنواره اقوام و ادیان در ارومیه برگزار می شود

توجه به گرایش‌های قومی و ظرفیت‌های اقوام و ادیان و تقویت اتحاد و همدلی بین اقوام و مذاهب از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره است.
استاندار آذربایجان غربی گفت: جشنواره اقوام و ادیان با حضور نمایندگان ادیان و مذاهب مختلف از سراسر کشور به زودی در آذربایجان غربی برگزار می‌شود.
محمدصادق معتمدیان در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره اقوام و ادیان افزود: برگزاری چنین جشنواره ‌هایی پیوند اقوام و ادیان در این منطقه را مستحکم‌تر می‌کند.
وی با بیان اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد: توجه به گرایش‌های قومی و ظرفیت‌های اقوام و ادیان و تقویت اتحاد و همدلی بین اقوام و مذاهب از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره است که در برگزاری آن باید از ظرفیت مراکز تقریب و مراکز بزرگ اسلامی استفاده شود.
استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی در برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره در سه محور اجتماعی، فرهنگی و مذهبی برگزار می‌شود که کمیته‌های میراث فرهنگی، اجرایی و اطلاع‌رسانی نحوه برگزاری و محتوای جشنواره را برنامه‌ریزی و تدوین خواهند کرد.
معتمدیان با اشاره به ضرورت معرفی ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی استان اظهار داشت: این جشنواره فرصت بسیار مناسبی برای معرفی و شناساندن ظرفیت‌های گردشگری استان است و در قالب این جشنواره باید رسانه‌ها و مطبوعات و به ویژه صدا و سیما در مسیر معرفی ظرفیت‌های استان اهتمام بیشتری داشته و این ظرفیت‌ها را در سطح ملی و منطقه معرفی کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا