تابلوسازی رضا
جامعهزندگیسلامت

به شایعات توجه نکنید : موردی از وبا در آذربایجان غربی مشاهده نشده است

موردی از وبا در آذربایجان غربی مشاهده نشده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: تاکنون هیچ موردی از بیماری وبا در استان مشاهده نشده است.

به گزارشپایگاه خبری زربان،امین ولی زاده بابیان اینکه تاکنون هیچ موردی از بیماری وبا در استان مشاهده نشده است،گفت: یکهزار و ۵۳۸ مورد بیمار مبتلا به اسهال درسطح استان شناسایی و از یکهزار و ۳۰۹ مورد نمونه برداری شده که هیچکدام وبا نبوده اند

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه دو نمونه از نمونه‌های اخذ شده مربوط به اتباع افغانی است، ادامه داد: از کلیه مترددین و مسافرین ورودی از کشور عراق نظام مراقبت سندرومیک بررسی و اجرا شده است.

وی اضافه کرد: تمامی افرادی که در تماس نزدیک با بیماران مشکوک بودند پیگیری و مراقبت‌های مورد نیاز از جمله تهیه نمونه و تجویز آنتی بیوتیک برای این افراد انجام شده است.

ولیزاده تاکید کرد: کمیته‌های مدیریت بیماری‌های منتقله از طریق آب و غذا با اولویت التور در سطح شهرستان‌های استان با حضور ارگان‌های ذیربط تشکیل و شرح وظایف و انتظارات از سازمان‌ها مشخص شده است.

وی افزود: با تمام شبکه های بهداشت و درمان استان، واحدهای بهداشتی ودرمان دولتی، خصوصی، کلینیک ها و درمانگاهها، مراکز نظامی و انتظامی و زندانها مبنی برتشدید نظام مراقبت بیماریهای منتقله از طریق آب و غذا با اولویت وبا تدابیر ویژه انجام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه اضافه کرد: سه هزار و ۲۲۲ سامانه تأمین کننده آب آشامیدنی مناطق شهری و روستایی نظارت شده و ۹۷ هزار و ۸۰۰ مورد کلر سنجی از آب آشامیدنی مصرفی مردم در مناطق شهری و روستایی انجام شده است.

به گفته ولیزاده تعداد ۱۲۰۰ مورد برخورد قانونی با عرضه کنندگان مواد غذایی آماده مصرف به صورت دوره گردی انجام گرفته است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا